Kategoritë

zoomable
Mjaltë për shtim peshe

Mjaltë për shtim peshe

2000 lekë

Si Të Shtojmë Peshë Në Mënyrë Të Shëndetshme , Tërësisht Natyrale?Ndjek këto këshilla:

1-Ha tre vakte në ditë. 
Po, kjo do të thotë se duhet të zgjohesh në mëngjes çdo herë për të ngrënë mëngjesin, që nuk guxon të anashkalosh drekën dhe se darka duhet të përgatitet gjithashtu.

2-Pas cdo ushqimi konsumo mjalten për shtim peshe të tretur ne një gotë qumësht. 
Gjej dhe ble qumësht pa yndyrë ose me 1 përqind yndyrë

Përbërsit (MJALT SHTIM PESHE):
Mjaltë , fenugreek, polen blete, fara susami ...etje

Përfitimet:
Rrit apetin për të ngrën ushqim,
Shton yndyrat që mungojnë
Qetësonë sistemin nervorë
Largonë lodhjen
Forcon eshtrat
Forcon Imunitetin
Jep energji 24orë
Ndihmon në tretjen
Plotëson të gjitha vitaminat që i mungojnë trupit.


Mënyra e Përdorimit:

Një lugë të mesme në një gotë qumësht 3 herë në ditë, gjys ore pas bukës.

3-Mos pi pije pa kalori. Këtu përfshihet kokakola, kafeja dhe çaji. Po kërkon kalori apo jo? Pi lëng frutash 100% dhe ujë.

4-Zgjedh ushqime me shumë kalori. Kjo do të thotë patate, misër dhe fasule në vend të selinos dhe karotave. Kjo nuk do të thotë se nuk duhet të hash selino dhe karrot por më rrallë. Dhe në vend se të pish lëng molle apo lëng portokalli gjej lëng bananeje dhe lëng boronice. 

5-Zgjero vaktet e ushqimeve. Me këtë dua të them se secili vakt duhet të përfshijnë ndonjë ushqim si patate, oriz, pasta, bukë dhe drithëra, fruta dhe perime. Si dhe ushqime me proteina si pula, mishi kuq, peshk, gjalp kikiriku, bishtajore, vezë dhe djathë. 

6-Ushtro. Ushtrimet e rregullta dhe aktiviteti ndihmon trupin tuaj që të shtoj muskuj dhe jo dhjam të padëshiruar. Një aktivitet fizik prej 30 minutave në ditë mjafton që të vej sistemin tuaj në lëvizje dhe gjithashtu nuk është i tepërt që të djeg shumë kalori. Nëse je më aktiv se kaq atëherë ju duhet të shtoni sasinë e kalorive. 

7-Bëj gjumë të mjaftueshëm. Kjo është njëra nga mënyrat ndoshta me të lehta por që më së shumti anashkalohet. Fli së paku 8 orë në ditë. Trupit i duhen që të funksionoj në mënyrën e duhur.

SUKSESE!!!

 

Për më shumë informacion rreth sukseseve të mjaltës kliko [Këtu] ose në [Youtobe]