Kategoritë

zoomable
Vaj i Farës Chia

Vaj i Farës Chia

2500 lekë

Kohët e fundit është folur shumë për përfitimet e farave të chia, por jo shumë njerëz po flasin për super dobitë e vajit organik të chia ...

Çfarë është Chia Seed Oil?

Vaj farë Chia është një vaj me ngjyrë të artë I pasur me lëndë ushqyese. Ka një aromë të butë, të pastër dhe të shijshme.

 Ai përmban sasi të konsiderueshme të acideve yndyrore esenciale Omega-3 për trurin tuaj, zemrën, sistemin imunitar dhe nyjet. Vaj Chia gjithashtu përmban një sasi të konsiderueshme të antioksidantëve si polifenolet dhe karotenoidet që mbrojnë lëkurën dhe qelizat tuaja.

 

Omega-3 tek vaji Chia , esencial për shëndetin optimal?

Trupat tanë janë shumë të mirë për të prodhuar shumë gjëra. Por nuk mund të prodhojë omega-3.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të merrni omega-3 nga burimet e ushqimit. Për fat të keq, shumë produkte përmbajnë sasi nën-mesatare të omega-3.

 

Përfitimet nga përdorimi I  Brendshëm I vajit Chia

Vaji Chia duhet të merret në mëngjes, para ngrënies. Më pëlqen të marr një lugë çaji në mëngjes për të ndier përfitimet gjatë gjithë ditës.

 

Kur merrni vaji chia si baza ditore, përjetoni shumë përfitime si:

 

1.Funksioni i përmirësuar i trurit.

Yndyrnat Omega-3 ndihmojnë në ndërtimin e membranave të qelizave të trurit, nxisin formimin e qelizave të trurit dhe reduktojnë inflamimin e përgjithshëm të trurit. Kjo do të ndihmojë për të përmirësuar disponimin tuaj dhe kujtesën.

Shpesh mund të përdoret kundër disa çrregullimeve të trurit, si depresioni dhe çmenduria.

 

2.Inflamacion të reduktuar.

Ju do të filloni të ndjeni ndryshimin në nyjet tuaja dhe nivelet e përgjithshme të energjisë sapo të filloni të merrni omega-3 nga vaji i farës si baza ditore.

 

3.Përmirëson sistemet e Zemrës dhe Kardiovaskulare

Është dokumentuar mirë se acide yndyrore esenciale të omega-3 janë thelbësore për shëndetin e zemrës.

Këto yndyrna ndihmojnë në rritjen e rrahjeve të zemrës në ritmin e duhur.

 

4.Omega-3 nga Chia Oil mund të ndihmojë Eliminimin e humbjes së shikimit.

 

5.Vaji Chia përmban sasi jashtëzakonisht të larta të antioksidantëve dhe phytonutrients.

 

6.Ndihmon në uljen e diabetit.

 

7.Ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit riprodhues.

 

Përfitimet e Jashtme të vajit Chia.

 

Vaj Chia është vaj i përsosur për lëkurën tuaj. Lather it over!

Lëkura jonë është organi më i madh dhe ajo absorbon çdo gjë që vendosni mbi të, si një sfungjer!

Kjo është arsyeja pse hidratuesit tradicionale dhe produkte të tjera të kujdesit të lëkurës nuk janë aq të mirë për ju ... mbushur me kimikate toksike dhe përbërës të dyshimtë ...

 

Vaji Chia prefekt për lëkurë të thatë.

Nëse vuani nga lëkura e thatë, lëkura e dëmtuar nga dielli, ose dëshironi buzët e plota dhe të njoma, aplikoni  disa pika të vajit chia në ditë dhe filloni të shihni dhe ndjeni ndryshimin e pronave unike anti-plakje të vajit chia.

Vaj Chia përthithet shpejt nga qelizat e lëkurës duke rritur ndjeshëm hidratimin e lëkurës.

Promovon lëkurën rrezatuese dhe rinore

Farërat  Chia kanë më shumë antioksidantë se boronica dhe kjo është e  pranishme edhe në vajin e vajrave organike që e bën një ushqyes të domosdoshëm, anti-plakje, në lëkurën dhe flokët tuaj.

 

Në fund të fundit?

 

Ju mund të përdorni vaj farë chia kudo! Aplikoni atë në lëkurën tuaj,  shtoni atë në kondicionimin e flokëve për të ndihmuar në ushqimin e skajeve të thara dhe kokës suaj.

 

..................................................................................................

Bio Herbal ofron për konsumatorët tanë cilësië më të lartë të vajit Chia

Thrakiland 

100% Organik 

BIO Certification GR-BIO-O1

ISO Certification ISO 22000 

PREMIUM COLD PRESSED UNFILTERED