Kategoritë

zoomable
Vaj Rigoni Grek (Organik) - Greek Organic Oregano Oil

Vaj Rigoni Grek (Organik) - Greek Organic Oregano Oil

2200 lekë

Suplement ushqimor me veti natyrale antivirale, antibakteriale dhe antioksiduese.

 

Nga rigoni i famshëm grek i lavdëruar për cilësitë e tij që nga antikiteti !

 

• Vaj Rigoni Grek tretur në Vaj Ulliri Grek Ekstra-i virgjër.

• Procesi i nxjerrjes bëhet përmes avullimit në të ftohtë pa përdorimin e ndonjë tretësi kimik.

 • Filtruar në fibra karboni .

• Bio Çertifikuar GR-BIO-01 , ISO 22000 , BEST GREEK FOOD AWARDS 2019 

 

Kjo formulë unike ndihmon trupin tuaj për një mbrojtje më të fortë kundër viruseve, mikrobeve, baktereve, kërpudhave, infeksioneve, ftohjes dhe gripit, gripit të derrit, parazitëve të zorrëve dhe është gjithashtu një antioksidant ideal.

 

• Ndihmon në çrregullimet e traktit respirator si astma, kolla, bronkiti.

• Lehtëson tretjen dhe stimulon sistemin e tretjes.

Lehtëson çrregullimet gastrointestinale (urth, fryrje të stomakut).

• Ndihmon kundër diarresë.

• Vepron kundër dobësisë së zorrëve, ulçerave, bajameve, hipertensionit dhe presionit të lartë të gjakut, aterosklerozës, spazmave, lemza, dhimbjeve menstruale dhe artritit reumatoid.

• Qetëson sistemin nervor.

• Vepron kundër lodhjes.

• Ndihmon në lehtësimin e problemeve të mëdha të lëkurës dhe sëmundjeve të tilla si ekzema, psoriaza dhe dermatiti.

 

Vaji i Oreganos Greke është jetik:

 

Gjatë periudhave të rritjes së rrezikut të infeksioneve dhe mikrobeve (vjeshtë, pranverë).

Për njerëzit që frekuentojnë hapësira publike të mbushura me njerëz me rrezik të lartë të infeksioneve kërpudhore dhe virale si palestra, plazhe, shkolla, spitale etj.

Do të ndihmojë trupin tuaj të funksionojë më mirë në të gjitha nivelet.  

 

Doza e rekomanduar ditore: Një lugë kafje në ditë, dy orë para ose pas vaktit ushqimor.

 

Studimet shkencore vërtetojnë se Vaji Grek i Rigonit është një Antibiotik i Fuqishëm:

 

Vaji vret mikrobet në të njëjtën mënyrë si antibiotikët e fuqishëm penicilina, streptomicina dhe vancomicina.

Ky ishte rezultati i një sondazhi nga Universiteti Georgetown.

Vaji i Rigonit frenon rritjen e një numri të madh të baktereve dhe kërpudhave, përfshirë Candida Ablicans, për të cilat aktualisht nuk ka ilaçe efektive.

 

Vaji i Rigonit Grek Lufton Kancerin e Prostatës

Një studim nga Universiteti Long Island tregoi se përbërësi kryesor i Vajit të Rigonit, carvacrol, mund të përdoret për të trajtuar kancerin e prostatës.

Substanca çon në apoptozë (dmth. Vetëvrasje) të qelizave kancerogjene pa prekur qelizat e shëndetshme.

 

Vaji i Rigonit Grek si Antioksidant

Vaj ka përqendrim të lartë në vitaminë C. Karakteristikat e tij të forta antioksiduese ngadalësojnë jo vetëm dëmtimin e qelizave, por edhe plakjen.

Kontribuon gjithashtu në formimin e kolagjenit dhe mbron qelizat e kuqe të gjakut.

 

Masat paraprake - Ju lutemi lexoni me kujdes !

 

· Mos e tejkaloni dozën ditore të rekomanduar.

· Gratë shtatzëna dhe gjidhënëse nuk duhet ta marrin këtë produkt. Nuk rekomandohet gjatë shtatëzënësisë ose gjidhënies.

· Njerëzit me mungesë hekuri duhet të shmangin marrjen e këtij produkti.

· Nëse jeni duke marrë litium, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të merrni këtë produkt.

· Nëse po përjetoni probleme shëndetësore ose jeni nën trajtim mjekësor, këshillohuni me mjekun , përpara se të merrni këtë produkt.

· Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve në produkt.

· Personat me diabet duhet ta përdorin këtë produkt me kujdes, sepse mund të ulë nivelet e sheqerit në gjak.

· Njerëzit të cilët do të bëjnë një ndërhyrje kirurgjikale duhet të ndalojnë përdorimin e këtij produkti 2 javë para operacionit, sepse kjo mund të rrisë rrezikun e gjakderdhjes.

· Për përdorim afatgjatë të këtij produkti rekomandohet të merrni një interval javë për çdo 30 ditë përdorimi.

· Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar.

· Ky produkt nuk është për trajtimin ose shërimin e ndonjë sëmundjeje.

 

Sasia: 100 ml   

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
© BIO HERBAL ALBANIA